۲۵ آبان ۱۳۹۸

گزارش اختصاصی

 

گزارش اختصاصی مجله اسکی مگ با جناب آقای عیسی ساوه شمشکی
رئیس انجمن اسکی جانبازان و معلولین

گزارش گر:

آینده این افراد را چگونه پیش بینی میکنید و چه برنامه هایی را در دراز مدت در نظر دارید؟

آقای ساوه شمشکی :

      ما در سه رشته فعالیت میکنیم،پارا اسکی معلولین در رشته ی آلپاین و صحرا نوردی، در حال حاضر تعداد این افراد چهار نفر میباشد سه پسر و یک دختر،بنام الهه قلی فلاح که نابینای مطلق است و ایشان قهرمان دو هستند و یکی از دونده های بنام و در حال حاضر خود را برای شرکت در مسابقاب اسکی صحرا نوردی (nordic) آماده میکند.

 

     از دیگر افراد حسن میرزا حسینی جزو اولین پارااسلک لاینرهای دنیا و عضو تیم ملی سنگ نوردی جانبازان و معلولین ، که قصد دارد با ویلچر در مسابقات worldcup جهانی که در کشور آلمان برگزار میشود شرکت کند .

 

     ابوالفضل خطیبی دیگر ورزشکار معلول با یک دست  و همچنین قهرمان کشتی ایران

 

و همچنین مهدی حسین زاده دیگر ورزشکار معلول

 

    همگی از توانایی بسیا بالایی برخوردار هستند و تا ٢٠ دی ماه در پیست بین المللی دربندسر تمرینات خود را ادامه میدهند و سپس به آلمان رفته و به مدت ١٠ روز در کمپ آموزشی حضور دارند و پس از آن با آمادگی کامل در مسابقات قهرمانی جهان شرکت میکنند.
     

      اما در ایران مسابقات معلولین در رشته آلپاین و رشته اسنوبرد که از تاریخ ٢ بهمن ماه شروع میشود،اولین مسابقه در رشته ی اسکی آلپاین و در پیست بین المللی دیزین برگزار میشود و پس از آن اسنوبرد ، که این دو مسابقه برای کسب سهمیه ی پاراالمپیک ٢٠١٨ میباشد که در آنجا حدود ٢٠ ورزشکار خانم و آقا شرکت میکنند .

      حدود ١٠ نفر از کشورهای آسیایی و اروپایی امیداست که بتوانیم با سهمیه ی پرباری بتوانیم در این مسابقات که در کره جنوبی برگزار میشود شرکت بکنیم،

 

      عیسی ساوه شمشکی به تمامی ورزشکاران و علاقمندان ورزش معلولین این خبر را داد که میتوانند در رشته های زمستانی فعالیت داشته باشند ، که این ورزشها هم المپیک و هم پارا المپیک دارند و هم مسابقات قهرمانی دنیا و مسابقات بین المللی  دارا می باشند . او امیدوار است به اینکه تیم ایران میتواند جایگاه ویژه ای در اسکی معلولین داشته باشد. جا دارد از فدراسیون جانبازان و معلولین و پارا المپیک و همچنین فدراسیون اسکی و تمامی افرادی که حمایت از اسکی معلولین میکنند تشکر کنیم.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *