۰۱ آبان ۱۳۹۸

یوگا در اسکی

 

یوگا چیست و چرا یوگا کنیم ؟

     یوگا مجموعه اى از تمرینات ذهنى و بدنى است که سطح قابلیتهاى جسمانى و ذهنى را بالا مى برد . در تمرین یوگا ، با هر نفس قوى تر ، منعطف تر ، آرام تر و متعادل تر مى شویم .
     یوگا یک مسیر معنوى است که ما را به درونمان هدایت مى کند . همانند یک مسافرى که به یک سفر ماجراجویانه مى رود ، در این مسیر یوگا ما را به عمق دره هاى تاریک درون مى برد . تمام محدودیتها تنها در ذهن وجود دارد و ترسى که در دل ایجاد مى شود سر منشاء آن ذهن است .

     پس براى یادگیرى و تسلط بر هر چیز باید از ذهنمان شروع کنیم . تمرینات یوگا در درجه اول به ما این توانایى را مى دهد که با ذهنمان کارى را درک کرده ، پذیرفته و بعد به مرحله اجرا برسانیم . گاهى اولین قدم براى شروع کارى ، سخت ترین قدم در تمام راهى است که در پیش رو خواهیم داشت .

 

‎یوگا

‎     یوگا مزایا و منافع بسیار زیادی دارد و می تواند از جهات مختلفی به انسان ها سود برساند. حوزه کاربرد یوگا وسیع و گسترده است. به این دلیل است که افراد از سراسر جهان سعی می کنند یوگا انجام بدهند. مسئله خواه بدنی، روانی یا روحی باشد، یوگا راه حلی برای آن دارد.

     ‎همه ما یوگا را عملی جمعی می دانیم و هرگز به این موضوع فکر نمی کنیم که ریشه های آن چقدر عمیق هستند. یوگا به بخش های مختلفی تقسیم می شود. این تقسیم براساس کاربرد و مورد استفاده یوگاآساناها انجام می شود. یوگای خاصی برای هدفی خاص یا با الگوی خاص وجود دارد.

    ‎یکی از انواع یوگاها آشتانگا یوگا است. آشتانگا یوگا که به آن یوگای قدرتی نیز گفته می شود یکی از انواع رایج یوگا است و به افرادی که آن را انجام می دهند سود زیادی می رساند. آشتانگا یوگا به طور ویژه نوعی متفاوت از یوگا است.بنابراین انجام این یوگا نیز متضمن روش هایی است که تعداد بسیار معدودی از انواع دیگر یوگا دارای آن روش ها هستند. روش های این نوع یوگا کاملا خاص، پرانرژی و بسیار مفید هستند.

 

____________________________________________________________________________

تهیه و تنظیم : شادی نوروزی

مربی یوگا

 

 

___________________________________________________________________________

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *