۰۱ آبان ۱۳۹۸

آموزش اسنوبرد(بخش اول): راهنمای معلم

بخش اول(فصل اول) : راهنماى معلم

 

      این فصل یک راهنماى کلى براى آموزشِ اسنوبرد است و در نظر دارد که درک و دانش شما را نسبت به این رشته افزایش دهد و ابزار مورد نیاز براى اموزش را به شما معرفی کند. (در این فصل به معلم اموزش داده مى شود که اطلاعات و اگاهى ِ خود را بالا ببرد.)
      به عنوان مربى اسنوبرد، کار،فقط اموزش اسنوبرد نیست بلکه علاوه بر اموزش به مردم مربیان هرساله مسئول معرفی این رشته به صدها نفر هستند و این خود نقش مهمى در توسعه و گسترش اینده ى ورزشى این رشته دارد.
در مراحل چندگانه ی آموزشی، مربیان هم به عنوان یک دوست و هم به عنوان یک راهنما دیده مى شوند.بنابراین در نظر داشته باشید زمانیکه شما از اموزش لذت ببرید،هنرجویان نیز از یادگیرى لذت خواهند برد.
هنگام تدریس مربیان همواره باید فضایى امن و مفرح را فراهم کنند و بویژه توجه داشته باشند که هنرجویان با چه توانایى ها ، محدودیت ها و اهدافی در کلاس های آموزشی شرکت نموده اند.بدیهی است که هرگونه انتظاراتی باید در چهار چوب مقررات مربوطه باشد.
     ایجاد جذابیتهای ممکنه در فرایند آموزش میتواند درحفظ و افزایشانگیزه هنرجویان موثر واقع شود. و موجب شود که انها در محیطی سالم و بدون استرس مهارت های این رشته را بیاموزند.

     همواره توجه داشته باشید رعایت نکات ایمنی در حفظ سلامت هنرجویان و جلوگیری از هرگونه مخاطرات احتمالی ورزشی(در محدوده ی مسولیت مربیان)اولویت اصلی مراحل آموزشی است که به هیچ وجه نمیتوان آنرا نادیده گرفت.

 

 

در محیط کوهستان:

•سرما:اطمینان حاصل کنید که هنرجویان لباس مناسب دارند و سردشان نمیشود.
•قرار گرفتن در معرض خورشید:(آفتاب سوختگى یا برف کورى) اطمینان حاصل کنید هنرجویان از کرم هاى ضد افتاب و عینک مخصوص اسکی استفاده کنند.
•گم شدن:هراز گاهی برای سرشماری هنرجویان توقف کنید و برای کسانیکه گم میشوند محل مناسبی را از قبل معین کنید تا در آنجا به شما ملحق شوند.
•توجه خاص به موارد ذکر شده نسبت به کودکان میبایست با جدیت و حساسیت خاصی مورد عمل قرار بگیرد.

 

_____________________________________________________________________________________________

تالیف : تانیا موسوی

مربی اسنوبرد ( درجه ۲)

T.moosavi@skimag.ir

 

 

 

____________________________________________________________________________________________

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *