۲۵ آبان ۱۳۹۸

تخته تعادل

 


تخته تعادل
وسیله ای برای تمرین تعادل و افزایش تعادل در اسکی

 • مزایای استفاده از تخته تعادل:
  جلوگیری از درد های کوفتگی بعد از اسکی
  افزایش تعادل
  تقویت زانو ، عضلات چهار سر ران ، پهلو ها و عضلات کمر
  تقویت عضلات مرکزی بدن
  جلوگیری از آسیب دیدگی
  افزایش پیش آگاهی مغزی و هماهنگی عصب و عضله

       تخته تعادل یکی از وسایل کارآمد برای افزایش تعادل بدن و هماهنگی عصب و عضله می باشد که قبل شروع فصل اسکی مورد نیاز می باشد. از این تخته بعلت قابل هم بودن و در دسترس بودن میتوان در خانه ، محل کار و باشگاه ورزشی براحتی استفاده کرد. این تخته تعادل باعث افزایش قدرت فیزیکی به همراه تعادل شده و باعث افزایش قابلیت های بدن در اسکی شده و در نتیجه منجر به کاهش آسیب ها و لذت بیشتر از اسکی می شود.

زمانیکه در حال اسکی هستید قدرت بدنی و تعادل همزمان به نیرو های اسکی زیر پای شما غلبه میکند و باعث ثبات شما بر روی اسکی می شود . شبیه سازی اسکی دقیقا بر روی تخته تعادل نیز اجرا می شود. آماده سازی قدرت بدنی و تعادل در تمامی مراحل بدنسازی اسکی وجود دارد که در پایان فصل اسکی تا فصل بعد به فراموشی سپرده می شود.که با استفاده از تخته تعادل اعصاب و عضلات در حالت هماهنگ با هم باقی می مانند.

      تخته تعادل به این علت که امکان حرکت به هر سمتی را دارد باعث افزایش تعادل ، قدرت عضلات ، قدرت مفاصل و آمادگی ذهنی می شود. این حالت در اسنوبرد بسیار اتفاق می افتد.

 


امروزه با پیشرفت علم فیتنس تاثیر ورزش های تخته ای و تعادلی به همگان ثابت شده است.

       اصلی ترین فاکتور در اسکی تعادل می باشد که در حین حرکت بر روی اسکی تعادل بدن دائما بهم میخورد و به همین علت می بایست قبل از شروع فصل اسکی تمرین تعادل انجام شود. تحقیقات نشان داده عضلات مرکزی ضعیف و همینطور عدم نگه داشتن تعادل بواسطه مفاصل ، دلیل اصلی آسیب دیدگی می باشد. استفاده از تخته تعادل باعث تربیت و تمرین گوش میانی و در نتیجه تقویت مرکز تعادل در مخچه و در پی آن هماهنگی عضلات با همدیگر و در نهایت افزایش توانایی حفظ تعادل می شود و در پی آن آسیب دیدگی به حداقل می رسد

      همچنین بعد از آسیب دیدگی نخست بدن مستعد آسیب دیدگی های بعدی می شود و در دوران سپری کردن نقاهت آسیب دیدگی ، استفاده از تخته تعادل کمک شایانی در باز توانی بدن دارد.

تخته تعادل وسیله ورزشی جدید در امریکا، استرالیا، اروپا می باشدو هم اکنون درایران نیز معرفی شده است.
      بالانس ترینر با تولید تخته های تعادلی توانسته گامی بزرگ در هماهنگی سیستم تعادل بدن و عملکرد عضله های بدن بردارد این دستگاه تعادل دهنده عالی ماهیچه ها و اعصاب و تقویت کننده مناسب برای عضلات شکم و پا می باشد. شاید برای شما هم استفاده از بلانس ترینر ساده به نظر بیاید اما برای استفاده از این محصول باید قدرت، هماهنگی عضله و تمرکز به سیستم وزن و فیزیک خود را داشته باشید.
    این محصول قابل استفاده بر روی کفپوش، چمن، موکت و مت (ترجیحاً) است و تفریحی مناسب حتی در خانه نیز محسوب می شود.
کاربرد اساسی در کلیه رشته های ورزشی وجود دارد زیرا علاوه بر قدرت جسمانی و عضله باعث تقویت تمرکز نیز میگردد.


مشخصات و نحوه عملکرد تخته تعادلی:
     تخته های تعادلی balance trainer از سری جدید محصولات INDO_BOARD در دو مدل ارائه شده اند و با توجه به نوع خالص ساختار و مواد آن، ابزار بسیار کارآمدی برای تجربه با کیفیت ترین و متنوع ترین تمرینات تعادلی می باشد. به نوعی ترکیبی از رول تعادل و تخته تعادل می باشد. قابلیتها و توانمندیهای تعادلی، هماهنگی، عکس العمل و مواردی از این دست تمرینات را می توان به کمک این وسیله تجربه و تقویت نمود.
ویژگیها محصول :
به کمک این وسیله انواع تمرینات پا، پله، نشستن و پایین تنه را می توان انجام داد.
تقویت ریز عضله های شکم وپا
تقویت پایه ای ورزش های اسکی
به چالش خواندن سیستم تعادلی بدن
امکان ترکیب تمرینات (با دیگر وسایل کمکی بالا تنه)
قابل استفاده برای تمرینات خانگی و توانبخشی و یا تمرینات تخصصی ورزشی و تناسب اندام
در دو سایز و اندازه مختلف
قابلیت تحمل وزن تا ۳۰۰ کیلو گرم
ویژگیهای (بلنس برد):
ابعاد ۴۵*۷۴ سانتیمتر
ارتفاع رول: ۱۶ سانتیمتر
چوب با مقاومت بالا و تخته های چند لایه
به همراه رول با مقاومت بالا


 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *