۲۹ شهریور ۱۳۹۸

اسکی موگول

 

 

 

 

دور موگول اسکی نکنید خودتان به دل آنها بزنید

اسکی موگول شامل مجموعه اَی از تغییر تعادل ،انتقال وزن،تغییر جهت اسکی ،جذب ضربه موگول توسط انعطاف بدن می باشد. توجه داشته باشید که اگر توانایی حفظ ریتم اسکی خود را داشته باشید، توانایی اسکی بر روی انواع پیست کم شیب تا پیست موگول را دارید.

با پیروی از ۶ مورد ذکر شده ، قادر به اسکی بر روی موگول خواهید بود.

۱٫مسیر مناسب انتخاب کنید

موگول ها مثل انسان ها می باشند . هر کدام اندازه و شکل خاص خود را دارند. از موگول های کوچک و با فاصله زیاد در شیب متوسط شروع کنید که برف مناسب داشته باشند( برف تازه و نرم بهتر از برف یخ زده و سفت می باشد)

۲٫کنترل سرعت

مهمترین عامل در اسکی موگول کنترل سرعت می باشد.اکثر أفراد نا موقق در اسکی موگول توجه به افزایش سرعت خود ندارند و در نهایت مجبورند بعد از گذر از یک موگول بایستند. شما اینگونه نباشید.نکته بزرگ  در اینجا یافتن تعادل می باشد. برای کنترل سرعت خود وزن را به عقب متمایل نکنید. طبیعی می باشد در هنگام عدم تمرکز وزنتان به عقب متمایل می شود . در نتیجه کاهش کنترل و افزایش سرعت می شود. پس بهترین گزینه برای جبران آن عادی بودن حالت بدن و مقداری فشار به ساق کفش در تمام مدت می باشد .و در هنگام اسکی کردن جهت و نوک اسکی ها را به سمت موگول های پیش رو نشانه بروید.

۳٫مواجهه شدن

 

پس میبایست به سمت موگول ها پیش بروید و فشار بر روی جلوی کفش باشد . بهترین راه حل قرار گرفتن بالا تنه به سمت شیب و موگول ها می باشد.بالا تنه و پایین تنه را از هم تفکیک کنید . قرار نیست اسکی کارو کنید.

۴٫جذب ضربه

وقتی در هوا باشید نمی توانید ترمز کنید پس در تمام مدت اسکی ها در تماس با برف باشد.با دو سر اسکی به وسط موگول حمله کنید و وقتی از آن رد شدید زانو ها مانند کمک فنر از هم باز شود و وقتی دوباره به موگول بعدی رسیدید زانو ها با جمع شدن ضربه موگول را جذب کند.بهترین روش ثابت نگه داشتن ارتفاع بالا تنه و تحرک پایین تنه و زانو ها برای جذب ضربه های موگول می باشد . پا ها جفت باشد.

۵٫نگاه به جلو

همواره نگاه رو به جلو باشد زیرا موگول های بعدی در جلو هستند و باید روی آنها تمرکز داشته باشید و به موگول زیر پای خود توجه نکنید . نگاه رو به جلو باعث تمرکز بیشتر و آرام شدن حرکت بالا تنه می شود و فرصت برای عکس العمل بیشتر به شما می دهد.

۶٫باتوم زدن

باتوم زدن در اسکی موگول بسیار مهم می باشد.استفاده نکردن از باتوم باعث بر هم ریختن تعادل و ریتم اسکی کردن در موگول می شود.بهترین پیشنهاد برای باتوم زدن حالت نیزه زدن می باشد.اصولا نوک باتوم می بایست در بالاترین نقطه موگول فرود بیاید.مچ دست خود را به سمت بیرون بگیرید و دستها از بدن فاصله پیدا کند و وقتی یک موگول را رد کردید آماده نیزه زدن به موگول بعدی باشید. زمان باتوم زدن در تنظیم ریتم شما بسیار مهم می باشد.


 

 

 

 

تهیه و تنظیم : رضا گلبازحق

مربی اسکی آلپاین (درجه ۳)

reza.golbaz@skimag.ir

منبع نوشته:مجله اسکی fall line

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *